ÚVOD > ZÁKLADNÍ ŠKOLA > Třídy > 4. třída > Učební plány

UČEBNÍ PLÁNY

Týden od 21.1. do 25.1.

Matematika -sčítání a odčítání čísel nad 10 000 (pamětné, písemné).

Dokončování pracovního sešitu - 1. díl.

Vlastivěda -nové učivo - Ladislav Pohrobek, Jiří z Poděbrad (doba po husitských válkách).

Skupinová práce - dokončení velkých nástěnných plakátů.

Přírodověda - horniny a nerosty. Energetické zdroje.

Geometrie - Opakování - konstrukce trojúhelníku, výpočet obvodu a obsahu čtverce a obdlélníku.

Angličtina -

procvičujeme porovnávání věku

čtení s porozuměním - krátký text v časopise

procvičíme psaný projev - popíšeme svoji rodinu

vytvoříme první stránku časopisu

Český jazyk - prosinec

V hodinách procvičujeme a upevňujeme vyjmenovaná slova - lehce se nám z paměti vytratila :-). Prosím o občasné opakování i doma. Naopak určování postatných jmen rodu středního se stalo velmi oblíbeným a s ním i koncovky příčestí minulého. Děti vám vysvětlí o co jde :-). Po tomto úspěchu jsme přidali vzory rodu ženského. Zatím nevypadá, že by nastal zádrhel. Stále formou větných rozborů upevňujeme pády, u sloves osobu, číslo, čas. Určujeme slovní druhy. Mám radost že u psaní bě/bje, vě/vje, pě se neobjevují závažnější chyby.

24. 1. Milena

Zítra: Miloš