ÚVOD > ZÁKLADNÍ ŠKOLA > Třídy > 4. třída > Učební plány

Týden od 18.3. do 22.3.

Matematika -práce s tabulkami a grafy (doplňování, vyhledávání, čtení v tabulce).

Opakování - římské číslice (správný zápis jednoduchých kombinací).

Ve čtvrtek budeme psát matematického Klokana.

Vlastivěda - nové učivo (První manufaktury). Projdeme si, jak to vypadalo v tehdejší době na vesnici (jak lidé bydleli, jedli, čím se zabývali).

Středa - test (Škola tehdejší doby, Jan Amos Komenský). V pátek vlastivěda nebude. V tuto dobu je objednané sférické kino.

Přírodověda - Kvetení stromů, odrůdy a šlechtění ovocných stromů. Části rostlin, které využíváme. Testík - rostliny čtvrtek 21.3.2019.

Geometrie - Osově souměrné obrazce.

Angličtina -

procvičujeme porovnávání věku

čtení s porozuměním - krátký text v časopise

procvičíme psaný projev - popíšeme svoji rodinu

vytvoříme první stránku časopisu

Český jazyk - březen

Ach ta vyjmenovaná slova:-), ale stálým drilem to zvládmene. Pomalu se rozjíždíme a začíná se nám rozednívat :-).

Stěžejní učivo 4.roč. naopak zvládáme velmi dobře. Během března bych ráda ukončila skloňování podstatných jmen. Žáci umí určit rod, přiřadit pod. jméno ke vzoru a doplnit správné i/y. Určování ostatních mluvnických kategorií - pád, číslo, jim také nedělá větší problémy.

V dalším období nás čeká podrobnější objevování sloves. Budeme rozlišovat určité a neurčité tvary, naučíme se poznat tvar složený a jednoduchý. Časování sloves ve všech časech pro nás nebude nové učivo. Používáme denně :-).

20. 3. Světlana

Zítra: Radek