ÚVOD > ZÁKLADNÍ ŠKOLA > Třídy > 2. třída > Učební plány

UČEBNÍ PLÁNY

Týden od 20.5. do 24.5.

Český jazyk - slovní druhy

Opakování - skupiny s bě, pě, vě,mě. Stále dokola :) Postupně začneme dobírat nové učivo - slovní druhy. Následující dny budou náročnější. Musíme makat a dodělávat, co je potřeba. Diktáty, opisy a přepisy jsou samozřejmostí.

Matematika - měsíc březen

Upevňujeme sčítání a odčítání do 100. Přidali jsme příklady s oběma dvojcifernými čísly (78+32, 96-15), jak s přechodem, tak bez přechodu 10. Vedu děti, které jsou nejisté, k rozkladu druhého čísla na desítky a jednotky. Zvládli jsme rozdělení na lichá a sudá čísla, umíme zaokrouhlovat a baví nás to :-). Co se týká sčítání a odčítání v oboru do 100, nic nového nás do konce roku už nečeká. Trénovat, zkoušet, procvičovat, upevňovat.....

NÁSOBILKA - po novém roce jsme s žáky začali vyvozovat násobilkové řady. Je nutné pravidelně řady násobků opakovat a umět "jako když bičem mrská". Zatím jsme zvládli 2,5,10. Učíme se současně příklad na násobení a dělení: 4x2=8 a 8:2=4. Tak, aby  se dětem vytvořily správné spoje. V našem Školním vzdělávacím programu máme zvládnout ve 2.třídě násobilku 1,2,3,4,5,10. Ostatní nás bude čekat ve 3. třídě.

Čtení - spojená 2. a 3. třída - březen

Poděkování patří všem žákům za přípravu básničky. Proběhlo třídní kolo recitační soutěže. Vybraní žáci budou reprezentovat školu v okresním kole v Přerově. Obnovili jsme čtení pro kamarády z mateřské školy. Většina žáků byla perfektně připravena a brali tuto možnost jako odměnu. Mrzí mě, že někteří čtenáři nevěnovali přípravě dostatečnou pozornost a neukázali to nejlepší, co umí. Tento týden si děti vybraly další pohádky a celý projekt bude pokračovat. Jinak se v hodinách čtení stále více zaměřujeme na čtení s pozoruměním, práci s textem a vyhledávání informací.

Zpětně děkuji všem, kteří nám pomohli s přípravou a vypracováním soutěžních témat k výročí Albatrosu. Teď už jen čekat na losování :-)

Anglický jazyk - nové učivo - clothes (T-shirt, trousers, socks, shoes, jumper).

Opakování probraného učiva.

26. 5. Filip