ÚVOD > ZÁKLADNÍ ŠKOLA > Třídy > 2. třída > Učební plány

UČEBNÍ PLÁNY

Týden od 21.1. do 25.1.

Český jazyk - práce s ú/ů/u (diktát, doplňování do slov,...). Práce se samohláskami a souhláskami.

Diktáty, opisy a přepisy.

Matematika - měsíc prosinec

Velmi se zlepšilo pamětné +,- do 20. Každou hodinu píšeme malou rozcvičku - 10 příkladů na rychlé pamětné počítání. Není známkováno, píšeme si do tabulky počet nepovedených příkladů a sledujeme své postupně zlepšování. Daří se nám :-)

Děti rády pracují ve skupinách dle svých možností. Každý si ze zadaných příkladů vybírá ty, které mu vyhovují a pasují. Pracujeme na tom, aby si záměrně vybíraly to, co jim dělá problémy, protože se přece chceme zdokonalovat :-)

Počítáme do 100. Bez problémů děti zvládají příklady bez přechodu 10:

Př. 88-6,71+9. Společně trénujeme příklady s přechodem, kde se znovu objevuje rozklad druhého sčítance. Př: 88+4, 94-8. Zatím se větší problémy neobjevily.

Oblíbené je Sudoku, pyramidy, obchodování.

Děkuji za pomoc dětem při domácí přípravě a kdykoliv se přijďte do hodin matematiky podívat. Rádi Vás uvidíme.

Čtení - spojená 2. a 3. třída

Ve čtení je vidět zlepšení a posun u všech žáků. Děkuji za pomoc při domácím čtení. Zlepšilo se čtení s porozuměním. Žáci dokáží pracovat s textem, vyhledávat informace a opřečteném sami hovořit. Přimlouvala bych se u Ježíška, aby pod každým stroměčkem byla pěkná knížka :-)

Anglický jazyk - práce s obrázky - toys. Opakování učiva.

Songs- toys, numbers, family.

24. 1. Milena

Zítra: Miloš