ÚVOD > ZÁKLADNÍ ŠKOLA > Třídy > 2. třída > Učební plány

UČEBNÍ PLÁNY

Týden od 19.11. do 23.11.

Český jazyk - slova protikladná. Práce s obrázky, slovy, textem a větami. Vytváření obrázků k protikladům.

Práce s větou - pomíchané slova ve větě, věta bez mezer.

Matematika - v průběhu měsíce listopadu

Stále pilujeme rychlé počítání +,- do 10. Píšeme pětiminutovky, počítáme sloupečky, trénujeme a zdokonalujeme sčítání a odčítání do 20 s přechodem desítky. Velmi dobře se děti orientují ve stovkové tabulce - čísla do 100. Zvládají příklady typu 70 + 20, 50 - 40. Rozkládáme čísla na desítky a jednotky. V nejbližší době začneme s příklady typu 22 + 4, 54 - 2, zatím bez přechodu do další desítky

Vypadá to, že hra Na obchod a práce s penězi je velmi oblíbená :-)

Čtení - spojená 2. a 3. třída

Mám velkou radost ze zlepšení čtenářských dovedností u všech žáků. Zopakovala bych svou prosbu - dohled při každodenním čtení, aspoň chvilku by měly děti číst nahlas.

Pomalu se nám začíná plnit "knihovnička" přečtených knih. Nejde o to, kdo přečte nejvíc knih, ale cílem je rozvíjet slovní zásobu, umět mluvit a třeba nalákat kamarády nečtenáře na svoji knihu.

V nejbližší době začneme chodit do mateřské školy číst našim kamarádům. Trénujte :-)

Anglický jazyk - sloveso HAVE (I have...).

Song " I have".

19. 11. Alžběta