ÚVOD > ZÁKLADNÍ ŠKOLA > Třídy > 1. třída > Učební plány

UČEBNÍ PLÁNY

Český jazyk - Slabikář - opakování probraných písmen. Nebudeme se tomu věnovat dlouho - pro většinu dětí není potřeba opakovat.

Stále pracujeme a vyvozujeme nové písmena. Snažíme se skládat slova, slabiky. Vyhledáváme písmena v básničkách a textech.

Psaní - nácvik prvních tvarů na písmena. Důležitý je sklon, úchop tužky. Dbejte na to, aby děti nekroutily rukou, aby ruka byla zešikma k podložce. U psaní musí být čistý stůl a děti musí správně sedět.

Matematika - počítáme do 5, poznáváme číslice 0 - 5, sčítáme. Skládáme číselnou řadu. Pracujeme s čísly - porovnáváme, ukazujeme si na kostce. Tleskáme, ťukáme do počtu. Rozklady čísel -  5 rozdělíme na 2 a 3. Chtějte po dětech, aby Vám to říkaly.

Sčítání a odčítání do , psaní číslic do . Dbejte na to, aby při psaní číslic začínaly děti vždy nahoře. Pomáhejte jim slovně - jednička - zapíchnu, šikmo nahoru, zastavím, šikmo dolů. Leváci - naklonit více sešit, aby se dětem snáze psalo.

Prvouka -

PODZIMNÍ PŘÍRODA

• v lese
  • poznávání a pojmenování stromů, listů, plodů