ZÁKLADNÍ ŠKOLA > TŘÍDY > 5. třída

Dana Trnkalová:         PČ

dtrnkalova@zsbochor.cz

PLÁNY UČIVA:

Po dobu uzavření školy naleznete všechny materiály k výuce v platformě TEAMS (hlavní komunikační výukový kanál). Upozorňuji všechny rodiče, že distanční výuka je POVINNÁ.

ČESKÝ JAZYK

Nové učivo

Stavba slova (kořen, předpona, přípona, koncovka), slovotvorný základ, odvozování slov předponami a příponami, slova příbuzná, hláskové změny při odvozování slov, souhláskové skupiny na styku předpony a kořene a přípony, zdvojené souhlásky, přídavná jména odvozená příponou -ský.

Opakování

Psaní i/y v koncovkách podstatných jmen, psaní i/y ve vyjmenovaných a příbuzných slovech.

Nové učivo

Předpony s-, z-, vz-, předložky s, z, skupiny slov s bě/bje, pě, vě/vje, mě/mně,dělení slov na konci řádku.

Opakování

Ve čtení a slohu se budeme věnovat rozšiřování slovní zásoby a porozumění čtenému textu.

MATEMATIKA

ŘÍJEN A LISTOPAD:

Budeme opakovat písemné sčítání a odčítání, pořadí početních operací se závorkami i bez nich, zaokrouhlování, porovnávání.

Naučíme se: pravidla pro násobení a dělení čísel, roznásobení součtu a rozdílu, dělení se zbytkem, základy finanční gramotnosti, jednotky délky a času

V geometrii se naučíme narýsovat střed a osu úsečky. Sestrojit trojúhelník, čtverec, obdélník, mnohoúhelník, kružnici a vypočítat jejich obvod.

ANGLICKÝ JAZYK

TÉMATA PROBÍRANÉ V 5. ROČNÍKU

• Pozdravy,
  • Barvy,
  • Příkazy ve třídě,
  • Čísla 1 – 100,
  • Věk žáka,
  • Části těla,
  • Škola,
  • Volný čas,
  • Abeceda,
  • Sloveso ,,být''
  • Přivlastňování
  • Domov, město,
  • Rodina,
  • Nákupy,
  • Oblečení,
  • Zeměpisné údaje.
PŘÍRODOVĚDA

Září - životní podmínky živých organizmů, potravní vazby, společenstva okolí lidských obydlí, společenstva polí.

Říjen - společenstva vod, společenstva lesů

Listopad - listnaté a jehličnaté lesy, živočichové našich lesů, přípravy rostlin a živočichů na zimu, život v zimní přírodě.

VLASTIVĚDA

ŘÍJEN A LISTOPAD:

Příchod Slovanů na naše území. Sámův kmenový svaz. Velkomoravská říše. Přemyslovci a Lucemburkové. Budeme si číst pověsti.

Malá fotogalerie naší třídy a páťáků:

20. 1. Ilona

Zítra: Běla