ZÁKLADNÍ ŠKOLA > TŘÍDY > 2. třída

Třídní učitelka:               Kateřina Janáková

e-mail:                            kjanakova@zsbochor.cz

Vyučující

Kateřina Janáková:        Matematika (geometrie), Český jazyk (sloh)

Sylva Kostelníčková:      Čtení, Matematika, Český jazyk

skostelnickova@zsbochor.cz

Dana Trnkalová:             Prvouka, Hudební výchova, TV

dtrnkalova@zsbochor.cz

Veronika Dýčková:         kroužek AJ

vdyckova@zsbochor.cz

Yvona Kocfeldová:         VV, PČ

ykocfeldova@zsbochor.cz

PLÁNY UČIVA

ČESKÝ JAZYK Do konce měsíce září budeme s žáky procvičovat tvary písmen, počty slabik ve slovech - vytleskávání. Dělení vět na slova, slova na slabiky, slabiky na hlásky. Je nutné vše procvičit abychom mohli navázat novým učivem. Píšeme diktáty, opisy, přepisy slov a vět abychom upevnili tvary písmen a získali jistotu.Začali jsme se pomaličku seznamovat s abecedou.
MATEMATIKA Do konce září se budeme převážně zabývat rozklady čísel do 10 a +,- do 10. Byla bych moc ráda kdyby to děti zvládly postupně bez prstů. Raději budeme využívat jiné pomůcky. Postupně je děti budou dostávat. Je nutné toto učivo zafixovat, protože pokud by se nám to nepodařilo budou se problémy objevovat i u vyšších číslech. Do hodin zařazujeme úkoly na rozvoj logického myšlení.
PRVOUKA

Informace k prvouce najdete v záložce 1.třída.

Malá fotogalerie naší třídy a druháčků:

druhátřída.jpg druhátřída.jpg druhátřída.jpg druhátřída.jpg druhátřída.jpg druhátřída.jpg

30. 9. Jeroným

Zítra: Igor