ÚVOD > ZÁKLADNÍ ŠKOLA > Třídy > 1. třída

kontakt: trnkalova@zsbochor.cz

AKTUALITY 1. TŘÍDY

AKTUÁLNĚ ZE DNE 19. 9. 2018

OD PONDĚLÍ 24. ZÁŘÍ  DO ODVOLÁNÍ SE ZAPOJÍME DO SBĚRU ČERSTVÝCH KAŠTANŮ PRO LESNÍ ZVÍŘATA. KAŠTANY MŮŽETE PŘINÁŠET DO VSTUPNÍCH PROSTOR, KDE BUDE PŘIPRAVENA KRABICE NA JEJICH ULOŽENÍ.

PŘEDEM DĚKUJEME ZA PODPORU AKCE.

AKTUÁLNĚ ZE DNE 1. 10. 2018

KROUŽKY

Flétničky - začínají od úterý 9. října

Deskové hry - začínají od 10. října a budou probíhat jedenkrát za dva týdny

Vážení rodiče,

první měsíc nám utekl jako voda.

Děti už si pomalu osvojují potřebná  třídní pravidla a rituály (ráno po příchodu do třídy si připravím věci na první hodinu, o přestávce si odpočinu, dojdu na toaletu, v hodině už  nepijeme, školní potřeby mám v pořádku a na určeném místě...).

Prosím  Vás o důslednou kontrolu ostrouhaných psacích potřeb a pastelek.

V následujících dnech se budeme ještě více zaměřovat na uvolňovací cviky a budu také domů zadávat pracovní listy k procvičování. Dbejte, prosím na správné sezení, uvolněné držení tužky  s lehkými a  také plynulými  tahy.

Sešit do PRVOUKY si budou děti nosit na každou hodinu (pondělí a středa), další dny (úterý, čtvrtek, pátek) nemusí. Úkolem bude většinou vybarvování nebo dokreslování, tak se, prosím, s dítětem vždy podívejte, co dělal/a v daný den a připravte na další hodinu.

Ve čtení začínáme poznávat další písmenka L, l, E, e ( to bychom měli zvládnout v tomto týdnu).

Doma s dětmi procvičujte tak, aby sluchem rozlišovaly krátké a dlouhé slabiky

ma   x   má, (později pak s dalšími slabikami  la  x  lá;  le  x  lé)  vymýšlejte také  slova tak, aby dítě sluchem rozlišilo a vám dokázalo na otázku odpovědět, kde je ve slově M nebo L (na začátku, uprostřed, na konci).

Zdraví Vás

Dana Trnkalová