ÚVOD > ZÁKLADNÍ ŠKOLA > Projekty

Naše škola je zapojena do těchto projektů:

• HODNOCENÍ PROJEKTU REPUBLIKA

„Láska ukazuje člověku cíl jeho života.

Rozum ukazuje prostředky, jak cíle dosáhnout.“

T. G. Masaryk

Cílem celoškolního projektu 100 LET ČESKÉ REPUBLIKY bylo seznámit žáky s historií naší republiky, sledem stěžejních událostí a dalšími zajímavostmi.

V říjnu proběhla instalace výstavky zajímavých dobových předmětů, které do školy přinesli žáci i zaměstnanci. Pro žáky byly následně připraveny obálky v národních barvách s okruhy tématických otázek, kdy se na zjišťování informací o životě v letech „první republiky“  podíleli také rodiče i prarodiče.

Dne 13. listopadu se ve škole uskutečnila dopolední akce. Žáci na jednotlivých stanovištích postupně vyhledávali data, zajímavosti a čerpali vědomosti k následné aktivitě. Posilněni svačinkou jsme se shromáždili ve školní družině, kde na nás netrpělivě čekali dámy a pánové v dobových kostýmech. V rytmu svižné hudby a za bouřlivého potlesku diváků proběhla módní přehlídka.

Pak už bylo jen třeba zúročit veškeré snažení a získané vědomosti názorně zpracovat.  Při spolupráci žáků tak vznikly plakáty a „školní lípa“ s informacemi, o které se chceme podělit s ostatními občany naší obce. Čekejte tedy naši lípu v dohledné době třeba v knihovně nebo na „pečovateláku“.

• MAJÁK

Projekt řeší vytvoření sítě center kolegiální podpory (CKP), která budou podporovat pedagogy při získávání a předávání dobrých zkušeností, přístupů a metod ve výuce předmětů fyziky a chemie se zaměřením na motivaci a rozvíjení zájmu žáků o tyto předměty. Využity budou dobré praktické zkušenosti zahraničních pedagogů a českých pedagogů napříč celou ČR. Na realizaci projektu se budou podílet a účastnit se jednotlivých aktivit CKP pedagogové ZŠ a SŠ z celé ČR.

Cílem projektu je vytvořit podmínky pedagogům ZŠ a SŠ pro získávání nových poznatků podporujících zvyšování zájmu žáků o studium především předmětů fyzika a chemie. Ověřovat si je v praxi a sdílet vlastní řešení. Cíle bude dosaženo prostřednictvím realizace činností organizovaných CKP a dalších aktivit.

maják logo.PNG

•  FOND SIDUS

sidus.JPG

Certifikat fond sidus.pdf

• PUBLICITA

Hlavním cílem projektu je inkluze a podpora žáků ZŠ prostřednictvím školního asistenta, vzdělávání pedagogických pracovníků, školních klubů a doučování žáků ohrožených školním neúspěchem.

publicita.JPG

• ŠKOLNÍ MLÉKO

Naše škola je zapojena do projektu „Školní mléko“. Firma Laktea dodává do školy mléko a mléčné výrobky.

Od září 2017 mají žáci základních a středních škol nárok na neochucené mléčné výrobky ZCELA ZDARMA, a to cca 4 ks / měsíc, a dotované ochucené mléko a mléčné výrobky, které budou cenově zvýhodněny tak jako dosud.

laktea.jpg

Distributor MADETA, a.s.

• mléko polotučné, 250 ml ... ZDARMA
  • jogurt bílý, 150 g ... ZDARMA
  • jogurt bílý, laktóza 0,01 %, 150 g ... ZDARMA
  • jogurt bílý, selský, BIO, 150 g ... ZDARMA

• ochucené mléko s jahodovu příchutí, 250 ml cena 6,- Kč
  • ochucené mléko s vanilkovou příchutí, 250 ml cena 6,- Kč
  • ochucené mléko s kakaovou příchutí, 250 ml cena 6,- Kč
  • jogurtové mléko s brusinkovou příchutí, 200 ml  cena 9,- Kč
  • jogurtové mléko s jahodovu příchutí, 200 ml  cena 9,- Kč

• OVOCE DO ŠKOL

Všichni žáci naší školy dostávají pravidelně 2x měsíčně o velké přestávce státem dotovanou porci ovoce, ovocné šťávy (např. Kubík) nebo zeleniny.

ovoce-do-škol.png

• EU peníze školám

stažený soubor.png

Digitální učební materiály (DUM) byly vytvořeny v oblastech:
VY_32_ Inovace a zkvalitnění výuky v oblasti ICT

Anglický jazyk                  20 DUM
Matematika                       60 DUM
Člověk a jeho svět            20 DUM
Hudební výchova              20 DUM

VY_12_Inovace a zkvalitnění výuky směřující k rozvoji čtenářské a informační gramotnosti
Český jazyk                      36 DUM
Člověk a jeho svět           36 DUM

DUM je možno na vyžádání poskytnout k nahlédnutí u ředitelky školy nebo zaslat e-mailem.

E-mail školy: zsbochor@seznam.cz

• METODICKÁ PODPORA SÍTĚ INKLUZIVNÍCH ŠKOL

inkluze.png

• RECYKLOHRANÍ

8551-logo_2012_(2)2.png

Recyklohraní je dlouhodobý projekt, který v sobě spojuje vzdělávací program a soutěže se zaměřením na třídění odpadu. Třídíme elektrozařízení, baterie, plasty a papír.

13. 12. Lucie

Zítra: Lýdie