ZÁKLADNÍ ŠKOLA > AKTUALITY > Informace k mimořádné situaci

Informace k mimořádné situaci

Vážení zákonní zástupci, milí rodiče,

situace, která nastala v posledních dnech, není pro nikoho jednoduchá. Uvědomujeme si, že chodíte do práce, staráte se o rodinu a těch povinností není zrovna málo. Rády bychom Vám podaly informace týkající se školy.

Po zvážení možností, které se škole nabídly v těchto dnech z hlediska výuky, jsme se rozhodly využívat to co známe a nepouštět se zbytečně do složitostí, které by nám všem ještě více zkomplikovaly život.

Domácí práce a úkoly budou zveřejňovány na stránkách školy, v záložce třídy, v učebních plánech tak, jak jste zvyklí. Pravděpodobně vždy v pondělí na celý týden. Pokud paní učitelky zvolí jiný způsob komunikace, dohodnou se s Vámi. Úkoly jsou koncipovány tak, aby je žáci minimálně od 3.třídy zvládli sami. Vás prosíme pouze o pomoc při plánování domácí přípravy a případnou kontrolu, zda je úkol splněn. Není Vaší povinností kontrolovat správnost, pokud nám v tomto pomůžete, budeme samozřejmě rády a je to tak trošku příležitost strávit užitečný čas se svými dětmi. U mladších dětí je pomoc rodičů důležitá a my za ni předem děkujeme.

Není naším cílem Vás zahrnout kvantem učiva, kterým se doma budete zabývat, ale je nutné udržovat mozek v činnosti. V začátku se budeme opírat o to, co známe a úkoly budou opravdu procvičovací. Zkuste se sami zamyslet, co je důležité a jakým způsobem je možné zařadit výuku do běžného dne. Chvíli se učíme u stolu, počítat můžeme i při společném úklidu, procházce, práci na zahradě. Číst je možné knížku, časopis, recept na koláč, který právě s babičkou peču, psát si můžu třeba deník……. Není vše jen o učebnicích a pracovních listech. Pro inspiraci Vám níže přikládáme odkazy na weby, které lze využívat a zpestřit si tak den.

Všechny paní učitelky jsou Vám k dispozici na školních mailech, případně telefonech.

Zachovejme klidnou hlavu, optimismus a užívejme si doma sami sebe.

Inspirace pro domácí výuku:

Od pondělí na ČT2 UčíTelka – dopolední blok pro 1.st

www.matika.in

www.onlinecviceni.cz

www.skolakov.eu

www.rysava.cz

www.vcelka.cz

www.nns.cz – nakladatelství Nová škola, odtud máme většinu učebnic, jsou zde nyní různá interaktivní cvičení

www.scio.cz

www.skolasnadhledem.cz

www.vseved.upol.cz

www.editaberkova.cz – zkoušíme to trošku jinak