Drobečková navigace

ZÁKLADNÍ ŠKOLA > AKTUALITY > HODNOCENÍ PROJEKTU REPUBLIKA

HODNOCENÍ PROJEKTU REPUBLIKA„Láska ukazuje člověku cíl jeho života.

Rozum ukazuje prostředky, jak cíle dosáhnout.“

T. G. Masaryk

Cílem celoškolního projektu 100 LET ČESKÉ REPUBLIKY bylo seznámit žáky s historií naší republiky, sledem stěžejních událostí a dalšími zajímavostmi. 

V říjnu proběhla instalace výstavky zajímavých dobových předmětů, které do školy přinesli žáci i zaměstnanci. Pro žáky byly následně připraveny obálky v národních barvách s okruhy tématických otázek, kdy se na zjišťování informací o životě v letech „první republiky“  podíleli také rodiče i prarodiče.

Dne 13. listopadu se ve škole uskutečnila dopolední akce. Žáci na jednotlivých stanovištích postupně vyhledávali data, zajímavosti a čerpali vědomosti k následné aktivitě. Posilněni svačinkou jsme se shromáždili ve školní družině, kde na nás netrpělivě čekali dámy a pánové v dobových kostýmech. V rytmu svižné hudby a za bouřlivého potlesku diváků proběhla módní přehlídka.

Pak už bylo jen třeba zúročit veškeré snažení a získané vědomosti názorně zpracovat.  Při spolupráci žáků tak vznikly plakáty a „školní lípa“ s informacemi, o které se chceme podělit s ostatními občany naší obce. Čekejte tedy naši lípu v dohledné době třeba v knihovně nebo na „pečovateláku“.


Komentáře


Žádné komentáře doposud nebyly přidány.

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat my, a to pro možnost vám odpovědět. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů