ÚVOD > ZÁKLADNÍ ŠKOLA > Aktuality > HODNOCENÍ PROJEKTU REPUBLIKA

HODNOCENÍ PROJEKTU REPUBLIKA

„Láska ukazuje člověku cíl jeho života.

Rozum ukazuje prostředky, jak cíle dosáhnout.“

T. G. Masaryk

Cílem celoškolního projektu 100 LET ČESKÉ REPUBLIKY bylo seznámit žáky s historií naší republiky, sledem stěžejních událostí a dalšími zajímavostmi.

V říjnu proběhla instalace výstavky zajímavých dobových předmětů, které do školy přinesli žáci i zaměstnanci. Pro žáky byly následně připraveny obálky v národních barvách s okruhy tématických otázek, kdy se na zjišťování informací o životě v letech „první republiky“  podíleli také rodiče i prarodiče.

Dne 13. listopadu se ve škole uskutečnila dopolední akce. Žáci na jednotlivých stanovištích postupně vyhledávali data, zajímavosti a čerpali vědomosti k následné aktivitě. Posilněni svačinkou jsme se shromáždili ve školní družině, kde na nás netrpělivě čekali dámy a pánové v dobových kostýmech. V rytmu svižné hudby a za bouřlivého potlesku diváků proběhla módní přehlídka.

Pak už bylo jen třeba zúročit veškeré snažení a získané vědomosti názorně zpracovat.  Při spolupráci žáků tak vznikly plakáty a „školní lípa“ s informacemi, o které se chceme podělit s ostatními občany naší obce. Čekejte tedy naši lípu v dohledné době třeba v knihovně nebo na „pečovateláku“.